Zawsze miej czyste okna w biurze. Zleć to zadanie profesjonalistom

Mycie okien to jedna z czynności, które trzeba często powtarzać. I choć wydaje się ona prosta, to jednak często trudno się do niej zebrać, zwłaszcza jeśli mówimy o oknach w biurze. W takim miejscu doprowadzenie ich do idealnej czystości bywa niemałym wyzwaniem, z którym lepiej się nie męczyć i powierzyć je sprawdzonej firmie sprzątającej. Zapoznaj się z naszym artykułem i zobacz, jak często trzeba myć okna w biurze i dlaczego warto o tym pamiętać. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Od czego zależy częstotliwość mycia okien w biurze?

Zdaniem ekspertów od czystości najlepiej myć okna w biurze co 3-4 miesiące. Dbając o to, można cieszyć się czystym, pięknym i wyraźnym widokiem. Niezależnie od tego, w jakiej działasz branży, warto zadbać o to, aby budżet uwzględniał profesjonalne czyszczenie okien, które może wykonać CleanHub – to zespół fachowców, który doskonale zna się na sprzątaniu biur Wrocław.

Warto pamiętać, że brudne okna w biurze to problem, który dotyczy praktycznie wszystkich tego typu obiektów. Zmagają się z nim zwłaszcza biura, które znajdują się w centrach miast. Są one narażone na działanie różnych zanieczyszczeń, które powodują zabrudzenia, poplamienia czy zarysowania. Choć co istotne, to jak często należy myć okna w biurze, jest zależne od kilku czynników takich jak m.in.:

  • lokalizacja – jeśli biuro znajduje się niedaleko ruchliwej ulicy, jego okna szybciej się brudzą, zatem wymagane jest częstsze czyszczenie,

  • pogoda – w przypadku deszczu, burz i porywistych wiatrów na oknach mogą szybciej osadzać się zanieczyszczenia,

  • otoczenie – ma wpływ na czystość okien, jeśli w pobliżu okna znajdują się drzewa, parkingi czy przebywa dużo gołębi.

Dlaczego warto dbać o regularne mycie okien w biurze?

Zastanawiasz się, dlaczego koniecznie powinieneś zadbać o czystość okien w biurze? Przede wszystkim jest to ważne, chociażby z tego powodu, że czyste i błyszczące okna sprawiają, że obiekt prezentuje się dużo lepiej, a firma jest postrzegana jako profesjonalna. Równie ważne jest to, że gdy okna są czyste, wpuszczają więcej światła słonecznego do wnętrza biura, co zwiększa komfort pracy pracowników i zmniejsza potrzebę używania sztucznego oświetlenia.

Na brudnych oknach gromadzi się również niebezpieczny kurz, czy pył, który niekorzystnie wpływa na jakość powietrza w biurze. Pozbywając się zanieczyszczeń, można je znacząco poprawić. Oczywiście regularne mycie okien w biurze to także zwiększona trwałość i wydajność szyb, a także ram okiennych. Pozwala zapobiegać zbieraniu się trudnych w usuwaniu zabrudzeń, które gromadząc się przez dłuższy czas, mogą spowodować uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =