Wakacyjny nastrój: Jak zaaranżować sypialnię, aby poczuć się jak na wakacjach przez cały rok

Wakacje to okres uwielbiany przez wszystkich. Wyjątkowy nastrój z nimi związany bardzo łatwo wprowadza w stan relaksu i wyciszenia. Ciekawym pomysłem jest więc specjalna aranżacja pokoju tak, by panowało w nim lato przez cały rok. Pomoże to między innymi w redukcji stresu związanego z codziennym życiem. Jak to zrobić?

Lato pełne świeżości i barw

Przede wszystkim czas letni kojarzy się nam z cudownie ciepłymi i jasnymi barwami. Zadbanie o taką kolorystykę w naszej sypialni na pewno przywoła nas z powrotem do wakacyjnych wspomnień. Najlepiej wybrać paletę kolorów inspirowanych naturą. Pastelowe odcienie, zieleń i jasne barwy takie jak beż i biel na pewno wprowadzą każdego w wakacyjny nastrój. Kojarzą nam się one ze spokojem plaży, oceanem i piękną naturą, dzięki czemu są niesamowicie relaksujące. Dodanie nowych roślin do wnętrza, by jeszcze bardziej przywołać do niego naturę, jest również świetnym pomysłem. Na pewno wprowadzą one do pokoju poczucie spokoju i poprawią w nim cyrkulację powietrza.

Wyjątkowy nastrój

Dobrym pomysłem jest także zadbanie o ogólny nastrój pokoju. Atmosfera, jaką w nim stworzymy, będzie kluczowa dla naszego odczucia wakacyjnych chwil. W jej budowaniu na pewno pomoże wprowadzenie zapachowych świec do pomieszczenia. Najlepiej wybrać takie kojarzące się z wakacjami jak na przykład kokos, lawenda, cytryny oraz eukaliptus. Może nawet macie jakieś specjalne zapachy przywołujące Was do wspomnień z wakacji? Wykorzystajcie je! Oprócz świec w pokoju postawić można dyfuzory z olejkami eterycznymi o podobnych letnich zapachach. Dobrym pomysłem będzie również wprowadzenie nastrojowego oświetlenia jak małe lampki stołowe lub specjalne girlandy ścienne.

Naturalne meble i akcesoria sypialniane

Kluczowym elementem pozwalającym na wprowadzenie lata do Waszej sypialni będą odpowiednie meble i akcesoria. Najlepiej wybierać te z naturalnych materiałów jak np. drewno, rattan, bambus czy len. Wprowadzenie ich do wszystkich mebli na pewno wprowadzi Was w wakacyjny nastrój. Dobrym pomysłem będzie inspiracja stylem boho. Jego charakter przepełniony jest letnią esencją, którą pokochacie! Zadbajcie także o wygodny materac, który pozwoli Wam się zrelaksować prawie jak na wakacjach. Jest to bardzo ważny element, który na pewno umożliwi wyciszenie nawet po stresującym dniu w pracy. Pamiętajcie również, by nie zagracać przestrzeni. Minimalizm jest w tym przypadku podstawą do osiągnięcia wakacyjnej harmonii.

Wakacje są tak pięknym okresem, że warto je zachować na cały rok i wykreować je w swojej własnej sypialni. Dzięki temu zapewnicie sobie relaks przez cały rok bez przerwy. Oaza relaksu w pomieszczeniu przeznaczonym na odpoczynek na pewno pomoże Wam przetrwać trudne i stresujące chwile i stworzyć poczucie, że jesteście na letnim wyjeździe. Kto nie chciałby mieć nieprzerwanych wakacji w swoim domu?

Artykuł powstał we współpracy z Hilding.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 13 =