Jak stworzyć ergonomiczne biuro w sypialni?

Wielu z nas zastanawia się, gdzie stworzyć domowe biuro. W małych mieszkaniach niestety nie jesteśmy w stanie zagospodarować osobnego pomieszczenia, przez co musimy wykorzystać inną przestrzeń. Najczęściej jest to sypialnia. Tylko jak stworzyć w niej ergonomiczne biuro, a dodatkowo zdrowo się wyspać? Oto najważniejsze rady, które powinien znać każdy z nas!

Podstawowy element – odpowiednie wydzielenie przestrzeni

Dla jednych sypialnia jest pomieszczeniem z jedną, prostą funkcją, a dla innych – miejsce, w którym można robić wszystko. Tak naprawdę poza podstawową strefą wypoczynkową, czyli gwarantującym zdrowy sen łóżkiem, możemy wydzielić także strefę relaksu czy strefę do pracy. Z pewnością wielu z nas zainteresuje to, jak zrobić to mądrze, aby nie zaburzyć atmosfery sprzyjającej relaksowi. Można to zrobić na wiele sposobów, a jednym z najlepszych i najłatwiejszych to po prostu odpowiednie wydzielenie przestrzeni, najlepiej z wykorzystaniem:

  • mebli,
  • separatorów,
  • ścianek działowych,
  • parawanów.

W ten sposób zachowamy w sypialni zarówno strefę wypoczynkową, jak i utworzymy strefę do pracy. Jednak inną kwestią jest to, z czego powinna się składać oraz w co ją wyposażyć, aby była ergonomiczna.

Strefa pracy – o jakich elementach ergonomicznych należy pamiętać?

Nie wolno zaniedbywać ergonomicznych elementów w naszym domowym biurze. Nic dziwnego – w końcu to właśnie dzięki nim praca może odbywać się w komfortowych warunkach, a nam towarzyszy jednocześnie dobre samopoczucie. A co warto mieć na uwadze, aby faktycznie stworzyć idealne dla siebie warunki do pracy?

Krok pierwszy – ergonomiczne meble

Zawsze na pierwszym miejscu powinny być meble – w końcu to one dają nam miejsce do pracy. Za niezbędne elementy uznaje się tutaj biurko oraz krzesło czy fotel. Muszą być one dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb oraz dostępnej przestrzeni. Najlepszą opcją będzie tutaj wybieranie produktów, które można regulować. Wtedy każdy z nas będzie w stanie dopasować je do aktualnych potrzeb.

Krok drugi – ergonomiczny układ

Bezwątpienia na naszym biurku znajdzie się komputer – może to być laptop, może to być model stacjonarny. Jednak przy ich ustawianiu nie można zapomnieć o odpowiednim nachyleniu monitora, ergonomicznym ułożeniu klawiatury oraz myszki, a nawet oświetleniu! Każdy z tych czynników wpływa na komfort naszej pracy. Dodatkowo nie zapominajmy o porządku panującym w naszej przestrzeni.

Krok trzeci – ergonomiczne dodatki

Każdy element, który wprowadzimy do naszego domowego biura w sypialni, powinien podnosić komfort pracy. Tak te jest w przypadku dodatków, takich jak rośliny czy różnego rodzaju akcesoria. Świetnym pomysłem będzie podnóżek z możliwością regulacji. Warto zwrócić także uwagę na podstawkę pod monitor, podkładkę pod nadgarstek do klawiatury czy podpórka pod plecy.

Strefa wypoczynkowa – czego nie może w niej zabraknąć?

Chcemy stworzyć ergonomiczne biuro w sypialni i bardzo dobrze, jednak nie zapominajmy o jej pierwotnej funkcji. Tak naprawdę dużą uwagę musimy również poświęcić strefie wypoczynkowej, która odpowiada za zdrowy, a jednocześnie spokojny wypoczynek. Kwestia ta jest o tyle ważna, iż wpływa on na codzienne funkcjonowanie człowieka, a także umożliwia prawidłową regenerację organizmu zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. A o czym warto tutaj pamiętać? Przede wszystkim każdy z nas powinien zainwestować w wysokiej jakości produkty dostępne w sklepie internetowym Senna Materace, do których zalicza się:

  • regulowany stelaż (np. Hilding Family Moto), który zagwarantuje odpowiednie wsparcie materaca oraz całej naszej sylwetki,
  • ergonomiczne poduszki (np. Hilding Antistress Carbon), pozwalające na prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym,
  • kołdra (np. kołdra naturalna całoroczna Hilding), zapewniająca właściwy komfort termiczny oraz przyjemne wrażenie otulenia,
  • materac do spania (np. Hilding Rock and Roll), umożliwia zdrowy sen w komfortowych warunkach z uwagi na idealnie dopasowanie się do anatomicznych kształtów użytkownik.

Kluczowym elementem w stworzeniu idealnego biura w sypialni jest odpowiednie zaplanowanie oraz zaprojektowanie przestrzeni. Dodatkowo musimy pamiętać o pierwotnej roli tego pomieszczenia i zadbać o komfortowe miejsce do spania!

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 11 =